Airfryer Nedir?

  23.12.2023
  155
  Airfryer Nedir?

  Son zamanlarda çevremizde ve sosyal medya da çok fazla ismini duyduğumuz Airfryer nedir ve gerekli midir? Bu konu kullananlar, merak edenler ve gerekli olmadığını düşünenler olarak üç kısma ayrılır. Popüler olması ve son teknoloji ile sürekli güncellenmesi merakı ve ilgiyi bir hayli arttırıyor.

  Airfryer Gerekli Mi?

  Geleneksel yöntemlere kıyasla airfryer daha az yağ kullanımı ve sıcak hava dolaşımı ile  yiyecekleri daha sağlıklı kızartma ve pişirme imkanı sağlar. Zamandan tasarruf eder. Çeşitli yemeklerin kolay şekilde yapıldığı bir mutfak aletidir.

  Airfryer Nasıl Kullanılır?

  Markadan markaya hatta her markanın modeline göre kullanımı değişiklik gösterir. Memnun kalınmasının en büyük sebebi kolay kullanımıdır. Airfryerın kendinde patates, tavuk, et, balık programları bulunur. Diğer tarifler içinde kişinin kendi ayarlayabildiği sıcaklık ve dakika ayarı vardır. Pişirme sırasında istenilen dakikada tek bir dokunma ile yemeğin pişme durumu kontrol edilebilir. Çok az yağ kullanımı, sağlık ve maddi tasarrufumuz için mükemmel bir seçim.

  Airfryer Temizliği Kolay Mıdır?

  En büyük model olarak bilinen XXL Airfryer iç hacmi 1.4 kg 7.3 L kapasitesine sahiptir. Temizliği fırına kıyasla çok daha kolaydır. İşte bu yüzden evlerde fırın olmasına rağmen tercih edilmesinin en büyük sebebi budur. Airfryer içindeki pişirme kalıpları hem bulaşık makinesinde hem de isteğe bağlı elde yıkanabilir. Ayrıca daha az su tüketimi sağlar.

  airfryer nasıl temizlenir

  Airfryer Marka ve Modelleri

  1. COSORI 5,5 L Hava Fritözü
  2. Xiaomi Mi Akıllı Hava Fritözü 3.5L
  3. Philips HD9255/60 Airfryer 4,1L
  4. Tefal EY5018 Kolay Kızartma ve Izgara 4,2L
  5. Karaca Air Pro Cook Duo Köz XXXL 8L
  6. Philips Airfryer XXL HD9870/20 Premium 7,3L
  7. Vestel Lightfry Dx Fritöz 3,5L
  8. Altus Al 899 EcoFryer 3,9L
  9. Yui M30 Maxifry 6.5L
  10. Kumtel Inox Hızlı Fritöz 7L

  Fiyat ve kalite olarak sıralanmamıştır.

  Airfryer Zararlı Mıdır?

  Her teknolojik alet gibi kullanım şartlarına uyulmalı ve pişirme kapları dışında kullanım kılavuzunda olmayan kaplar kullanılmamalıdır. Düzenli airfryer temizliği yapılmalıdır. Su ile temas edilmemeli üzerine ağır maddeler konulmamalıdır. Yağsız şekilde pişirme fırsatı sunan mutfak aletine sulu yemek pişirme girişiminde bulunup su doldurulmamalıdır. Düzenli temizlik yapılıp dikkatli kullanıma özen gösterilmeli.

  Kullanan ve memnun kalan sayısı oldukça fazladır ancak yemeklerini pişirip yiyenlerden olumsuz geri dönüş yapanlar da elbette vardır.

  ETİKETLER:
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR
  1. Ayşe dedi ki:

   Bende airfryer aldım. Gayet memnunum çok yağlı yemek yememeye dikkat ediyorum. Önerebilirim.