Derebağ Şelalesi Gezi Rehberi

  23.12.2023
  163
  Derebağ Şelalesi Gezi Rehberi

  Kayseriye bağlı Yahyalı ilçesinde bulunan Derebağ Şelalesi bölge halkı tarafından Küçük Şelale olarak da bilinir. Her yönüyle tam bir huzur alanı. Hafta sonu veya Yaz tatillerinin vazgeçilmezidir.

  Derebağ Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

  Yahyalı merkezden 9.5 km uzaklıkta bulunur ve araç ile 15 dk da gidilir. Yolun bir kısmı köy yolu olup gidiş geliş tek şerittir. Ögle saatlerine kadar yoğunluk artar. Kolay yer bulmak için erken saatlerde gitmeniz gerekir.

  Şelale girişinde aracınızı ücretsiz yol kenarına veya ücretli otoparka bırakabilirsiniz.

  derebağ şelalesi için en rahat yol

  Derebağ Şelalesinde Neler Yapılır?

  Yakın zamana kadar çok bilinmeyen Derebağ Şelalesi Tabiat Parkı oldu. Bu sayede yapılan çevre düzenlemesi ve açılan restaurant ziyaretçilerini arttırdı.

  • Kabalık aileler için geniş kamelyalar mevcuttur. Konforlu piknik yapma fırsatı bulmanız kaçınılmaz. Kamelyaların birçoğu Şelale manzarasına sahiptir.
  • Gürül gürül akan şelale sesi ve ormanın yeşilliği doğanın huzurunu hissettirir. Sürekli akan temiz su hem içme de  hem de temizlik için kullanılır. Her kamelyanın kendine ait mangal yakma alanı vardır.
  • Kamelyaların ilerisinde wc ve mescit bölümü diğer alanda restaurant bölümü olarak ayrılmıştır. Piknik alanından merdivenlerle Şelaleye ulaşılır. Her çıkılan basamakta farklı güzel manzara sizi karşılar.
  • Piknik sonrası top oynama ip atlama veya diğer aktiviteler için geniş alan bulunur.
  ETİKETLER: , ,
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.